7 darmowych narzędzi do tworzenia filtrów AR
Interesujesz się tematyką filtrów AR i chcesz rozpocząć swoją przygodę z ich tworzeniem? Zobacz listę 7 darmowych narzędzi dzięki którym możesz tworzyć piękne filtry na Instagram i Facebook w programie Spark AR.
1. Spark AR Studio od Facebooka

Jeśli chcesz zostać twórcą filtrów AR i zobaczyć swoje efekty w wirtualnej rzeczywistości to jest narzędzie które Ci to umożliwi. Spark AR to potężna maszyna która jest stosunkowo łatwa do nauki. Zacznij na niej pracować już dziś a na pewno zachwyci Cie swoimi możliwościami. Link do Spark AR Studio
2. Blender

Jeśli tworzysz filtry na Instagram lub Facebook prędzej czy później zechcesz wykorzystać efekty 3D. Wówczas polecamy sięgnąć po kolejny bardzo przydatny program: Blender. Jest to darmowe oprogramowanie typu open-source. Obsługuje projekty 3D – modelowanie, animację, symulację, renderowanie, komponowanie i śledzenie ruchu, edycję wideo. Możesz go pobrać stąd.
3. Sculptgl

Sculptgl to serwis internetowy online za pomocą którego możesz tworzyć i modelować obiekty 3D, a następnie importować je do programu Spark AR i tworzyć z nich filtry na Instagram. Na stronie łatwo powiększysz usta czy wydłużysz nos swojemu modelowi. Prosty i intuicyjny serwis dzięki któremu bez zbędnej wiedzy wykonasz modyfikacje obiektów 3D. Kliknij, aby przejść na na stronę.
4. Avatar SDK

Avatar SDK to program online w którym ze zdjęcia 2D zrobisz avatar 3D. Program jest płatny ale posiada tez wersje demo online do której link znajdziesz poniżej. Wystarczy że dodasz swoje zdjęcie 2D i po kilku chwilach otrzymasz avatara z Twoja twarzą którego możesz zaimportować do swoich projektów w Spark Ar Studio.
5. Maximo

Maximo od Adobe to program który ożywi twoje postacie 3D. Program posiada duża bibliotekę postaci i ruchów które są gotowe do wykorzystania. Jeżeli projektujesz gry, kreskówki czy filmy animowane nie możesz zapomnieć o tym programie. Maximo ożywi każdą postać, a potem nałoży teksturę. Możesz przesłać również własną postać i otrzymać automatycznie ludzki szkielet dostosowany do twojej postaci i gotowy do animacji. Możesz spróbować tutaj.
6. Miro Video Converter

Tworzenie plików muzycznych audio w programie Spark AR wymaga wykorzystania formatu mono M4A. Aby zoptymalizować plik audio, nie tracąc na jego jakości, należy używać plików z częstotliwością próbkowania 44,1 kHz i 16-bitową rozdzielczością.
Konwertuj pliki na najniższą możliwą kb/s podczas testowania klipów przez urządzenie. Spark AR Studio nie zaleca obniżania prędkości do 64 kb/s podczas konwersji na M4a. Możesz spróbować tutaj.
7. Tiny PNG

Znakomity i darmowy program do zmniejszania rozmiarów plików PNG i JPG. Jeżeli aktywnie korzystasz z programu Spark Ar lub tworzysz strony www to z pewnością powinieneś korzystać z tego programu. Tiny PNG selektywne zmniejsza liczbę kolorów w obrazie dzięki czemu zajmują mniej bajtów do przechowywania danych. Efekt jest prawie niewidoczny, ale robi bardzo dużą różnicę w rozmiarze pliku!
Program posiada opcje płatną która umożliwia zapisanie skompresowanych obrazów JPEG i PNG bezpośrednio z Photoshopa. Po zainstalowaniu wtyczki w Photoshopie pojawi się nowa opcja menu, z której można zmienić rozmiar, wyświetlić podgląd, wybrać folder i zapisać obrazy. Link do programu TINY PNG
Zainteresował Cię temat samodzielnego tworzenia filtrów AR? Zobacz jak wykorzystać filtry w marketingu: kliknij i zobacz jak stworzyć reklamę na Facebooku z filtrem AR.